Екскурсія в давнину

            Звернувши вправо із автошляху Рівне – Радивилів за селом Гранівка, зупинимось в невеличкому селищі Козин. Це мала батьківщина українських поетів Марії Яковчук і Грицька Чубая. Колись Козин славився вдалим ярмаркуванням. Зі всієї Рівненщини  щочетверга з»їжджались в Козин на ярмарку.

            Заслуговують уваги з архітектурного погляду села Довгалівка і Бригадирівка, які колись називались Великі Жабокрики і Малі Жабокрики. Зараз с.Довгалівка і справді відповідає своїй назві –практично одна вулиця, яка простягнулась на десятки кілометрів. Колись біля розкішного ставка у селі стояв старий млин. Пам»ять старших жителів села Великі Жабокрики зберегла і передає нащадкам розповідь про те, як у селі в 60-ті роки минулого століття знімали чудовий художній фільм «Сліпий музикант».

            Неподалік Радивилова розмістилось село Крупець, яке в даний час забезпечує кожного бажаючого громадянина України чудовою курятиною та продуктами птахівництва – яйцями. Нині це велике потужне підприємство, що надає робочі місця селянам, яке і  колись, як підтверджує історія, було справжнім містечком з оборонними валами і розвинутою промисловістю.

            Поблизу автошляху розкинулось село Пустоіванне. За переказами очевидців, поблизу цього села зупинявся на перепочинок під час своєї мандрівки Тарас Григорович Шевченко. Шанувальники творчості поета часто відвідують цю місцину, багато подорожуючих також зупиняють свої авта, щоб попити водички з криниці великого Кобзаря.

14:22
Нет комментариев. Ваш будет первым!