Минуле й сьогодення

село Пляшева

На полі бою зійшлося військо Богдана Хмельницького і польське військо короля Яна ІІКазимира. За своєю чисельністю, а загальна кількість вояків переважала 300 тисяч, цей бій був найбільшим в історії на той час. Трагічна для козаків битва була очевидною через зрадництво союзників – татар. Більше 10 тисяч козаків назавжди залишились лежати під Берестечком, на острові Журавлиха. Мужність, відвагу, стійкість та самопожертву проявили українські козаки за волю, за православну віру, за незалежність України.    

Пройшла вічність, а острів Журавлиха, поле Берестецької битви, і надалі притягує до себе нащадків славних козаків. Щороку весною в с. Пляшева приїжджають сотні тисяч українців. Розбивається військовий табір і розпочинаються Всеукраїнські козацькі змагання. А для тих, хто хоче просто відпочити, влаштовують справжні українські вечорниці біля ватри, або подорож на кінній бричці по околиці в супроводі місцевого козака.

За часів незалежної України вшанування пам»яті загиблих козаків традиційно відзначається урочистим церковним богослужінням при підтримці Святійшого Патріарха Філарета, архиєреїв, священників та десятки тисяч прочан.

            Пляшева – одне з наймальовничіших в Радивилівському районі. Тут є де цікаво й корисно провести відпочинок. Село омиває річка Стир, в лісі, біля річки, обладнані спеціальні будиночки, де можна цілком пристойно проводити відпустку. Завдяки чудовому природному оточенню, широкого розвитку в цьому селі набуває так званий зелений туризм. Місцеві жителі із задоволенням приймають відпочиваючих, створюючи їм комфортне дозвілля.

14:18
Нет комментариев. Ваш будет первым!