Історичні епізоди

В 1651 році поблизу Радивилова під Берестечком відбулась історична битва українських козаків під проводом Богдана Хмельницького з військом польської шляхти короля Яна ІІ Казимира. Незаперечні історичні джерела донесли до нашого сьогодення, що починаючи з першої половини ХІХ століття вклонитися пам»яті героїчним предкам відвідали Козацькі Могили перші прочани – цвіт нашої нації – Тарас Шевченко, Леся Українка, Микола Костомаров і т.д.

В ХІХ столітті Радивилів стає великим торговим центром на російсько-австрійському кордоні, своєрідною брамою в Європу Російської імперії.

З 1939 по 1990 роки місто Радивилів було перейменовано в місто Червоноармійськ. Як і весь радянський народ, жителі міста брали активну участь у розбудові свого краю. З моменту проголошення незалежності України місту вернули історичну назву Радивилів. Сучасне місто мало чим відрізняється від своїх міст – побратимів. Багатоквартирні будинки, майдан Незалежності, новозбудований елеваторний комплекс – типовий набір в кожному районному центрі. Однак своєрідною візитівкою міста є два величних храми — Церква св. Олександра Невського і Свято Вознесенська церква.

00:00
Нет комментариев. Ваш будет первым!